Tai Chi 24 forem

Toto Tai Chi je bohužel známo jako Yang (Jang) Taiji 24 forem, přičemž to nemá s rodinou Yang absolutně nic společného. Netvrdím, že to není dobré Tai Chi, ale není to Yang. Oficiální název je Simplied Tai Chi, neboli zjednodušené Tai Chi. Vyvinuli jej v Číně někdy v padesátých letech minulého století. Ale ne v rodině Yang. Toto Tai Chi je výborné cvičení pro zdraví, pro správné proudění či v těle, samozřejmě ale pouze při správných postojích, které umí opravit jen zkušený instruktor. Kdežto Yang Tai Chi Chuan je prakticky asi nejúčinnější styl bojového umění na světě. Staří Yangové byli velmi dobří bojovníci, zakladateli stylu, Yang Lu-Chan, přezdívali "Jang neporazitelný", nebo také "Jang, který není vidět". Zaprvé proto, že nebyl nikdy nikým v boji přemožen a zadruhé proto, že nikdo nebyl schopen z jeho pohybů vyčíst jediný princip.
 

inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz


Tai Chi 24 forem je sestava vytvořená komisí Čínské lidové republiky pro rozvoj wu shu, v r. 1956, a to pro ty zájemce o Tai Chi, které nezajímá komplexní Tai Chi Chuan, jako dokonalé bojové umění, ale zejména jako dokonalé relaxační a zdravotní cvičení. Někdy se tato forma nazývá "moderní Tai Chi". Její výhodou je, že je skutečně krátká, zacvičení trvá cca 5 minut a lidé se ji relativně snadno naučí. Klade se důraz na jednoduchost, malou náročnost na učení a upouští se od hlavního bojového aspektu Tai Chi. Ale zároveň je zachován kladný vliv na duševní a tělesné zdraví i prvky sebeobrany.
Toto cvičení má výrazně pozitivní zdravotní efekt, prevenci a léčení značného množství civilizačních chorob. Velká většina lidí cvičí Tai Chi pro zdraví a duševní pohodu, zajišťuje přísun a akumulaci vitální energie, pročišťuje a harmonizuje její energetické dráhy.
Jedná se o nejrozšířenější a nejoblíbenější Tai Chi sestavu na světě.
Je vhodná i pro cvičení ve firmě za účelem rychlého nabití sil, zvýšení výkonnosti a snížení nemocnosti.