inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz

Kniha návštěv

Datum 03.11.2017

Vložil Radek

Titulek Re: Re: Doplnění...

Odpovědět

Mohu se zeptat kdo je váš Mistr, a jak dlouho cvičíte?

Datum 03.11.2017

Vložil Radek

Titulek Re: Re: Doplnění...

Odpovědět

Mohu se zeptat kdo je váš Mistr, a jak dlouho cvičíte? Miloši?

Datum 07.03.2016

Vložil Standa. K

Titulek Taichi 24 forem je také Kungfu...

Odpovědět

Váš popisek ohledně Taichi, či Taichichuan se mi líbil, až na to,že píšete, že sestava Yang 24 forem, není koncipována jako Kungfu...Nevím, co si pod tímto termínem představujete, ale kungfu je výraz pro dokonalost, dovednost, a tu lze dosáhnout v čemkoliv...
Pokud jste měli na mysli bojové umění, tak to je Wushu. Pravdu máte, že je lepší se učit sestavu dlouhou, ale dle mých zkušeností pro vážné zájemce, nebo lidi co mohou a chtějí taichi věnovat více času což je dnes problém. Sestava 24 forem je pro 90% cvicencu plně dostačující, jak pro meditací,zdraví i boj. Pokud člověk cvičí správně, pravidelně a návazně cvičí tuishou a sanshou, efekt je dobrý. Osobně jsem tuto sestavu cvičil většinu života, a ačkoliv cvičím i jiné, vždy mi to fungovalo dobře, a to cvičím 30let.
Můj čínský mistr vždy hlavně říkal, že problém zapadanu je cvičení mnoha sestav a technik, ačkoliv nemají základy. Většinou pomlouvat sestavu 24forem lidé, co do Taichichuan moc nepronikli ,nebo říkají obecné moudro... Tato sestava byla sice upravena hlavně pro zdraví a meditaci, ale bojové prvky obsahuje, jen to absorbovat a najít. Velice málo lidí umí tuto sestavu správně zacvičit, natož tu dlouhou. A tzv. Staré pojetí taichi je problém i v Cine, natož na západě. Co jsem na západě viděl, bylo ztuhlé a podivné. Mám dobře kontakty prez mistra v Cine, a tam lidé hlavně cvičí, a nefilozofuji jako na západě, a vše funguje. Neberte toto jako kritiku, nebo že vše vím nejlépe, ale viděl jsem dost a mám tradičního čínského mistra.

inzerce
Etue.cz - kožené etue a peněženky
www.etue.cz